Accent Chair, leisure single sofa with Rose Golden feet
Specifications
| Main Color | Black |
| Main Material | Polyester |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 25.59 |
| Assembled Width (in.) | 31.10 |
| Assembled Height (in.) | 32.28 |
| Weight (lbs) | 35.26 |
Product Features
- living room accent chair
Description

| Products Size | 32.28" H x 31.10" W x 25.29" D |
| Seat Height | 18.11" |
| Seat depth | 20.08" |
| Seat Width | 25.98" |
| Arm Height | 25.20" |
| Back Height - Seat to Top of Back | 15.35" |
| Net weight / Gross Weight | 37.03LBS /41.88LBS |
| Feet material | Iron |
| Color | Rose Golden |
| Upholstery Material | Velvet |
| Product Type | sofa |
| Frame Material | Plywood |
| Seat Fill Material | Foam |
| Weight Capacity | 220LB |
| Assembly Required: | YES |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












Accent Chair, leisure single sofa with Rose Golden feet
Accent Chair, leisure single sofa with Rose Golden feet
Specifications
| Main Color | Black |
| Main Material | Polyester |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 25.59 |
| Assembled Width (in.) | 31.10 |
| Assembled Height (in.) | 32.28 |
| Weight (lbs) | 35.26 |
Product Features
- living room accent chair
Description

| Products Size | 32.28" H x 31.10" W x 25.29" D |
| Seat Height | 18.11" |
| Seat depth | 20.08" |
| Seat Width | 25.98" |
| Arm Height | 25.20" |
| Back Height - Seat to Top of Back | 15.35" |
| Net weight / Gross Weight | 37.03LBS /41.88LBS |
| Feet material | Iron |
| Color | Rose Golden |
| Upholstery Material | Velvet |
| Product Type | sofa |
| Frame Material | Plywood |
| Seat Fill Material | Foam |
| Weight Capacity | 220LB |
| Assembly Required: | YES |
Original: $380.19
-70%$380.19
$114.06Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Main Color | Black |
| Main Material | Polyester |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 25.59 |
| Assembled Width (in.) | 31.10 |
| Assembled Height (in.) | 32.28 |
| Weight (lbs) | 35.26 |
Product Features
- living room accent chair
Description

| Products Size | 32.28" H x 31.10" W x 25.29" D |
| Seat Height | 18.11" |
| Seat depth | 20.08" |
| Seat Width | 25.98" |
| Arm Height | 25.20" |
| Back Height - Seat to Top of Back | 15.35" |
| Net weight / Gross Weight | 37.03LBS /41.88LBS |
| Feet material | Iron |
| Color | Rose Golden |
| Upholstery Material | Velvet |
| Product Type | sofa |
| Frame Material | Plywood |
| Seat Fill Material | Foam |
| Weight Capacity | 220LB |
| Assembly Required: | YES |























