Accent Chair, leisure single sofa with Rose Golden feet
Specifications
| Main Color | Olive Green |
| Main Material | Polyester |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 31.10 |
| Assembled Width (in.) | 25.59 |
| Assembled Height (in.) | 31.50 |
| Weight (lbs) | 36.37 |
Product Features
- living room accent chair
- in fashionable and classic style
- bedroom
Description

| Products Size | 23.62"x23.62"x31.5" includ the pillow 23.62'"x23.62"x26.77"remove the pillow |
| Seat Height | 18.11" |
| Seat depth | 16.54"includ the pillow 21.65"remove the pillow |
| Seat Width | 24.02" |
| Back Height - Seat to Top of Back | 13.78" |
| Net weight / Gross Weight | 28.65LBS /35.26LBS |
| Feet material | Iron |
| Color | Golden |
| Upholstery Material | Velvet |
| Product Type | chair |
| Frame Material | Plywood |
| Seat Fill Material | Foam |
| Weight Capacity | 200LB |
| Assembly Required: | YES |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns























Accent Chair, leisure single sofa with Rose Golden feet
Accent Chair, leisure single sofa with Rose Golden feet
Specifications
| Main Color | Olive Green |
| Main Material | Polyester |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 31.10 |
| Assembled Width (in.) | 25.59 |
| Assembled Height (in.) | 31.50 |
| Weight (lbs) | 36.37 |
Product Features
- living room accent chair
- in fashionable and classic style
- bedroom
Description

| Products Size | 23.62"x23.62"x31.5" includ the pillow 23.62'"x23.62"x26.77"remove the pillow |
| Seat Height | 18.11" |
| Seat depth | 16.54"includ the pillow 21.65"remove the pillow |
| Seat Width | 24.02" |
| Back Height - Seat to Top of Back | 13.78" |
| Net weight / Gross Weight | 28.65LBS /35.26LBS |
| Feet material | Iron |
| Color | Golden |
| Upholstery Material | Velvet |
| Product Type | chair |
| Frame Material | Plywood |
| Seat Fill Material | Foam |
| Weight Capacity | 200LB |
| Assembly Required: | YES |
Original: $413.00
-70%$413.00
$123.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Main Color | Olive Green |
| Main Material | Polyester |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 31.10 |
| Assembled Width (in.) | 25.59 |
| Assembled Height (in.) | 31.50 |
| Weight (lbs) | 36.37 |
Product Features
- living room accent chair
- in fashionable and classic style
- bedroom
Description

| Products Size | 23.62"x23.62"x31.5" includ the pillow 23.62'"x23.62"x26.77"remove the pillow |
| Seat Height | 18.11" |
| Seat depth | 16.54"includ the pillow 21.65"remove the pillow |
| Seat Width | 24.02" |
| Back Height - Seat to Top of Back | 13.78" |
| Net weight / Gross Weight | 28.65LBS /35.26LBS |
| Feet material | Iron |
| Color | Golden |
| Upholstery Material | Velvet |
| Product Type | chair |
| Frame Material | Plywood |
| Seat Fill Material | Foam |
| Weight Capacity | 200LB |
| Assembly Required: | YES |























