Accent Chair, leisure single sofa with Rose Golden feet
Specifications
| Main Color | Black |
| Main Material | Polyester |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 31.10 |
| Assembled Width (in.) | 25.59 |
| Assembled Height (in.) | 31.50 |
| Weight (lbs) | 36.37 |
Product Features
- living room accent chair
- in fashionable and classic style
- bedroom
Description

| Products Size | 31.1" x 25.59" x 31.5" |
| Seat Height | 18.11" |
| Seat depth | 20.08" |
| Seat Width | 25.20" |
| Arm Height | 23.62" |
| Back Height - Seat to Top of Back | 14.96" |
| Net weight / Gross Weight | 33.06LBS /38.57LBS |
| Feet material | Iron |
| Color | Golden |
| Upholstery Material | Velvet |
| Product Type | chair |
| Frame Material | Plywood |
| Seat Fill Material | Foam |
| Weight Capacity | 200LB |
| Assembly Required: | YES |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
























Accent Chair, leisure single sofa with Rose Golden feet
Accent Chair, leisure single sofa with Rose Golden feet
Specifications
| Main Color | Black |
| Main Material | Polyester |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 31.10 |
| Assembled Width (in.) | 25.59 |
| Assembled Height (in.) | 31.50 |
| Weight (lbs) | 36.37 |
Product Features
- living room accent chair
- in fashionable and classic style
- bedroom
Description

| Products Size | 31.1" x 25.59" x 31.5" |
| Seat Height | 18.11" |
| Seat depth | 20.08" |
| Seat Width | 25.20" |
| Arm Height | 23.62" |
| Back Height - Seat to Top of Back | 14.96" |
| Net weight / Gross Weight | 33.06LBS /38.57LBS |
| Feet material | Iron |
| Color | Golden |
| Upholstery Material | Velvet |
| Product Type | chair |
| Frame Material | Plywood |
| Seat Fill Material | Foam |
| Weight Capacity | 200LB |
| Assembly Required: | YES |
Original: $160,900.00
-70%$160,900.00
$48,270.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Main Color | Black |
| Main Material | Polyester |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 31.10 |
| Assembled Width (in.) | 25.59 |
| Assembled Height (in.) | 31.50 |
| Weight (lbs) | 36.37 |
Product Features
- living room accent chair
- in fashionable and classic style
- bedroom
Description

| Products Size | 31.1" x 25.59" x 31.5" |
| Seat Height | 18.11" |
| Seat depth | 20.08" |
| Seat Width | 25.20" |
| Arm Height | 23.62" |
| Back Height - Seat to Top of Back | 14.96" |
| Net weight / Gross Weight | 33.06LBS /38.57LBS |
| Feet material | Iron |
| Color | Golden |
| Upholstery Material | Velvet |
| Product Type | chair |
| Frame Material | Plywood |
| Seat Fill Material | Foam |
| Weight Capacity | 200LB |
| Assembly Required: | YES |























