Bar Stools Set of 2 Counter Height Chairs with Footrest for Kitchen, Dining Room And 360 Degree Swivel
Specifications
| Main Color | Gray |
| Main Material | Linen |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- Counter Height Bar Stools Set of 2 for Kitchen Counter Solid Wood Legs with a fixed height of 360 degrees
- Swivel Bar Stools with Backrest Footrest,with a fixed height of 360 degrees
- Comfortable Seating
- Retro Style
Description

| Upholstery Material | linen |
| Seat Fill Material | Foam |
| Back Fill material | Foam with upholstery |
| Weight Capacity | 250 lb |
| Frame Material | Solid Wood |
| Leg Color | brown |
| Upholstered Seat Cushion Included | Yes |
| Leg Material | wood |
| Country of Origin | China |
| Product size | 18.90*20.08*43.31inch |
| Packing size | 27.17*18.90*20.67 inch |
| Seat Height | 29.92” |
| Seat Width | 18.50” |
| Seat Depth | 14.96” |
| Net /Gross Weight | 49.37Lbs / 55.1Lbs |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


























Bar Stools Set of 2 Counter Height Chairs with Footrest for Kitchen, Dining Room And 360 Degree Swivel
Bar Stools Set of 2 Counter Height Chairs with Footrest for Kitchen, Dining Room And 360 Degree Swivel
Specifications
| Main Color | Gray |
| Main Material | Linen |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- Counter Height Bar Stools Set of 2 for Kitchen Counter Solid Wood Legs with a fixed height of 360 degrees
- Swivel Bar Stools with Backrest Footrest,with a fixed height of 360 degrees
- Comfortable Seating
- Retro Style
Description

| Upholstery Material | linen |
| Seat Fill Material | Foam |
| Back Fill material | Foam with upholstery |
| Weight Capacity | 250 lb |
| Frame Material | Solid Wood |
| Leg Color | brown |
| Upholstered Seat Cushion Included | Yes |
| Leg Material | wood |
| Country of Origin | China |
| Product size | 18.90*20.08*43.31inch |
| Packing size | 27.17*18.90*20.67 inch |
| Seat Height | 29.92” |
| Seat Width | 18.50” |
| Seat Depth | 14.96” |
| Net /Gross Weight | 49.37Lbs / 55.1Lbs |
Original: $184,000.00
-70%$184,000.00
$55,200.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Main Color | Gray |
| Main Material | Linen |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- Counter Height Bar Stools Set of 2 for Kitchen Counter Solid Wood Legs with a fixed height of 360 degrees
- Swivel Bar Stools with Backrest Footrest,with a fixed height of 360 degrees
- Comfortable Seating
- Retro Style
Description

| Upholstery Material | linen |
| Seat Fill Material | Foam |
| Back Fill material | Foam with upholstery |
| Weight Capacity | 250 lb |
| Frame Material | Solid Wood |
| Leg Color | brown |
| Upholstered Seat Cushion Included | Yes |
| Leg Material | wood |
| Country of Origin | China |
| Product size | 18.90*20.08*43.31inch |
| Packing size | 27.17*18.90*20.67 inch |
| Seat Height | 29.92” |
| Seat Width | 18.50” |
| Seat Depth | 14.96” |
| Net /Gross Weight | 49.37Lbs / 55.1Lbs |























