Bean Bag Chair Faux fur Lazy Sofa /Footstool Durable Comfort Lounger High Back Bean Bag Chair Couch for Adults and Kids, Indoor
Specifications
| Main Color | Black |
| Main Material | Plush |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- Bean Bag for Adults Chair Lazy Sofa plush Single Gaming Sofa Chair Accent Floor Soft Lounge Chair Single Leisure Living Room Chair with Ottoman for Home Bedroom
- Living Room Chair Lazy Cozy Sofa Single Comfy Chair with Armrests Oversized Armchair Recliner Chair Sofa for Bedroom Leisure Accent Chair for Adults,Teens
Description

| Upholstery Material | plush |
| Seat Fill Material | Foam |
| Back Fill material | Foam with upholstery |
| Weight Capacity | 300 lb |
| Frame Material | Solid Wood |
| Upholstered Seat Cushion Included | Yes |
| Leg Material | Iron |
| Country of Origin | China |
| Product size | 42.52*40.55*22.83inch |
| Packing size | 18.11*16.93*15.35inch |
| Seat Height | 11.81" |
| Seat Width | 41.34" |
| Seat Depth | 28.74" |
| Net /Gross Weight | 35.93Lbs / 39.67Lbs |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


























Bean Bag Chair Faux fur Lazy Sofa /Footstool Durable Comfort Lounger High Back Bean Bag Chair Couch for Adults and Kids, Indoor
Bean Bag Chair Faux fur Lazy Sofa /Footstool Durable Comfort Lounger High Back Bean Bag Chair Couch for Adults and Kids, Indoor
Specifications
| Main Color | Black |
| Main Material | Plush |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- Bean Bag for Adults Chair Lazy Sofa plush Single Gaming Sofa Chair Accent Floor Soft Lounge Chair Single Leisure Living Room Chair with Ottoman for Home Bedroom
- Living Room Chair Lazy Cozy Sofa Single Comfy Chair with Armrests Oversized Armchair Recliner Chair Sofa for Bedroom Leisure Accent Chair for Adults,Teens
Description

| Upholstery Material | plush |
| Seat Fill Material | Foam |
| Back Fill material | Foam with upholstery |
| Weight Capacity | 300 lb |
| Frame Material | Solid Wood |
| Upholstered Seat Cushion Included | Yes |
| Leg Material | Iron |
| Country of Origin | China |
| Product size | 42.52*40.55*22.83inch |
| Packing size | 18.11*16.93*15.35inch |
| Seat Height | 11.81" |
| Seat Width | 41.34" |
| Seat Depth | 28.74" |
| Net /Gross Weight | 35.93Lbs / 39.67Lbs |
Original: $317.84
-70%$317.84
$95.35Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Main Color | Black |
| Main Material | Plush |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- Bean Bag for Adults Chair Lazy Sofa plush Single Gaming Sofa Chair Accent Floor Soft Lounge Chair Single Leisure Living Room Chair with Ottoman for Home Bedroom
- Living Room Chair Lazy Cozy Sofa Single Comfy Chair with Armrests Oversized Armchair Recliner Chair Sofa for Bedroom Leisure Accent Chair for Adults,Teens
Description

| Upholstery Material | plush |
| Seat Fill Material | Foam |
| Back Fill material | Foam with upholstery |
| Weight Capacity | 300 lb |
| Frame Material | Solid Wood |
| Upholstered Seat Cushion Included | Yes |
| Leg Material | Iron |
| Country of Origin | China |
| Product size | 42.52*40.55*22.83inch |
| Packing size | 18.11*16.93*15.35inch |
| Seat Height | 11.81" |
| Seat Width | 41.34" |
| Seat Depth | 28.74" |
| Net /Gross Weight | 35.93Lbs / 39.67Lbs |























