Bedroom dresser, 9 drawer long dresser with antique handles, wood chest of drawers for kids room, living room, entry and hallway, Black, 47.56"W x 15.75"D x 34.45"H.
Specifications
| Main Color | Black |
| Main Material | Particle Board |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 47.56 |
| Assembled Width (in.) | 15.75 |
| Assembled Height (in.) | 34.45 |
| Weight (lbs) | 126.06 |
Product Features
- Rustic wooden 9 drawer dresser with barn door style and spacious design is a perfect combination of modern and farmhouse style, adding character and charm to your bedroom and living room.
- Add storage space into your home for your clothing and extra throws or pillows with this 9 drawer dresser.
- The bedroom dresser is made of durable engineered wood for long term use, scratch resistant.Crafted with CARB P2 & TSCA certified eco-friendly manufactured wood.
- Assembly is a piece of cake, we provide detailed assembly instructions, and there are clear markings on the accessories, assembling this product will not trouble you.
Description

| Product Type | Storage Cabinet |
| Color | Black |
| Material | Particleboard |
| Product Size | 47.2'' W x 15.8'' D x 34.6'' H |
| Max. Static Load Capacity of the Top | 200 lb |
| Assembly Required | About 2 hours |
| Package Number | 1 |
| Package Contents | 1 x Storage Cabinet, 1 x Accessory Bag, 1 x Instructions |

Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












Bedroom dresser, 9 drawer long dresser with antique handles, wood chest of drawers for kids room, living room, entry and hallway, Black, 47.56"W x 15.75"D x 34.45"H.
Bedroom dresser, 9 drawer long dresser with antique handles, wood chest of drawers for kids room, living room, entry and hallway, Black, 47.56"W x 15.75"D x 34.45"H.
Specifications
| Main Color | Black |
| Main Material | Particle Board |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 47.56 |
| Assembled Width (in.) | 15.75 |
| Assembled Height (in.) | 34.45 |
| Weight (lbs) | 126.06 |
Product Features
- Rustic wooden 9 drawer dresser with barn door style and spacious design is a perfect combination of modern and farmhouse style, adding character and charm to your bedroom and living room.
- Add storage space into your home for your clothing and extra throws or pillows with this 9 drawer dresser.
- The bedroom dresser is made of durable engineered wood for long term use, scratch resistant.Crafted with CARB P2 & TSCA certified eco-friendly manufactured wood.
- Assembly is a piece of cake, we provide detailed assembly instructions, and there are clear markings on the accessories, assembling this product will not trouble you.
Description

| Product Type | Storage Cabinet |
| Color | Black |
| Material | Particleboard |
| Product Size | 47.2'' W x 15.8'' D x 34.6'' H |
| Max. Static Load Capacity of the Top | 200 lb |
| Assembly Required | About 2 hours |
| Package Number | 1 |
| Package Contents | 1 x Storage Cabinet, 1 x Accessory Bag, 1 x Instructions |

Original: $300,500.00
-70%$300,500.00
$90,150.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Main Color | Black |
| Main Material | Particle Board |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 47.56 |
| Assembled Width (in.) | 15.75 |
| Assembled Height (in.) | 34.45 |
| Weight (lbs) | 126.06 |
Product Features
- Rustic wooden 9 drawer dresser with barn door style and spacious design is a perfect combination of modern and farmhouse style, adding character and charm to your bedroom and living room.
- Add storage space into your home for your clothing and extra throws or pillows with this 9 drawer dresser.
- The bedroom dresser is made of durable engineered wood for long term use, scratch resistant.Crafted with CARB P2 & TSCA certified eco-friendly manufactured wood.
- Assembly is a piece of cake, we provide detailed assembly instructions, and there are clear markings on the accessories, assembling this product will not trouble you.
Description

| Product Type | Storage Cabinet |
| Color | Black |
| Material | Particleboard |
| Product Size | 47.2'' W x 15.8'' D x 34.6'' H |
| Max. Static Load Capacity of the Top | 200 lb |
| Assembly Required | About 2 hours |
| Package Number | 1 |
| Package Contents | 1 x Storage Cabinet, 1 x Accessory Bag, 1 x Instructions |
























