chaise lounge chair /accent chair
Specifications
| Main Color | Brush Pink Teddy |
| Main Material | Metal |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 62.20 |
| Assembled Width (in.) | 40.94 |
| Assembled Height (in.) | 31.10 |
| Weight (lbs) | 69.43 |
Product Features
- living room accent chair
- in fashionable and classic style
- bedroom
Description

| Overall | 31.10'' H x40.94"L X 62.20'' D |
| Back Height - Seat to Top of Back | 16.93'' |
| Leg Height | 9.84'' |
| Arm Height | 25.20" |
| Seat Height | 16.93" |
| Net weight | 69.43LB |
| Gross Weight | 79.20LB |
| Feet material | IRON |
| Color | Rose Golden |
| Upholstery Material | Velvet |
| Product Type | Accent chair |
| Frame Material | Plywood |
| Seat Fill Material | Foam |
| Weight Capacity | 400LB |
| Assembly Required: | YES |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns














chaise lounge chair /accent chair
chaise lounge chair /accent chair
Specifications
| Main Color | Brush Pink Teddy |
| Main Material | Metal |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 62.20 |
| Assembled Width (in.) | 40.94 |
| Assembled Height (in.) | 31.10 |
| Weight (lbs) | 69.43 |
Product Features
- living room accent chair
- in fashionable and classic style
- bedroom
Description

| Overall | 31.10'' H x40.94"L X 62.20'' D |
| Back Height - Seat to Top of Back | 16.93'' |
| Leg Height | 9.84'' |
| Arm Height | 25.20" |
| Seat Height | 16.93" |
| Net weight | 69.43LB |
| Gross Weight | 79.20LB |
| Feet material | IRON |
| Color | Rose Golden |
| Upholstery Material | Velvet |
| Product Type | Accent chair |
| Frame Material | Plywood |
| Seat Fill Material | Foam |
| Weight Capacity | 400LB |
| Assembly Required: | YES |
Original: $344,500.00
-70%$344,500.00
$103,350.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Main Color | Brush Pink Teddy |
| Main Material | Metal |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 62.20 |
| Assembled Width (in.) | 40.94 |
| Assembled Height (in.) | 31.10 |
| Weight (lbs) | 69.43 |
Product Features
- living room accent chair
- in fashionable and classic style
- bedroom
Description

| Overall | 31.10'' H x40.94"L X 62.20'' D |
| Back Height - Seat to Top of Back | 16.93'' |
| Leg Height | 9.84'' |
| Arm Height | 25.20" |
| Seat Height | 16.93" |
| Net weight | 69.43LB |
| Gross Weight | 79.20LB |
| Feet material | IRON |
| Color | Rose Golden |
| Upholstery Material | Velvet |
| Product Type | Accent chair |
| Frame Material | Plywood |
| Seat Fill Material | Foam |
| Weight Capacity | 400LB |
| Assembly Required: | YES |























