Full Size platform bed with trundle, drawers and USB plugs, Gray
Specifications
| Main Color | Gray |
| Main Material | Pine |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- [Modern Design] This full bed with trundle and drawers blends style and functionality in a simple and elegant piece of bedroom furniture. Elegant and functional design make this storage platform bed suitable for many occasions.
- [USB Ports and Plug design] 2 ports and 2 plugs can be fully used to charge your electronic products.
- [With Trundle and drawers] The trundle can also be completely separated from the bed to provide private sleeping arrangements for guests. Three drawers into the trundle played the function of storage.
- [Storage in headboard] Featuring a headboard with built-in shelves for arranging books or something else. This type of bed allow you access your need as soon as they wake up or right before they fall asleep.
- [Easy Assembly] Install instruction manual and hardware packs are shipped with the product to assist users install this bed follow the right process.
Description

| Material | Pine wood+MDF |
| Size | Full |
| Color | Gray |
| Numbers of Package | 2 |
| Spring Box | No need |
| Assembly Required | Yes |
| Overall Product Dimension | 87.4''L x 56.3''W x 47.2''H |
| Full Bed | 76'' x 54.5'' |
| Total Height | 47.2'' |
| Number of Bed Slats | 10/7pcs |
| Recommend Mattress Thickness of Bed | 8-10'' |
| Overall Product Weight | 173lbs |
| Weight Capacity of the platform bed | 600lb |
| Weight Capacity of the trundle | 250lb |
| Weight Capacity of the drawer | 33lb |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



















Full Size platform bed with trundle, drawers and USB plugs, Gray
Full Size platform bed with trundle, drawers and USB plugs, Gray
Specifications
| Main Color | Gray |
| Main Material | Pine |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- [Modern Design] This full bed with trundle and drawers blends style and functionality in a simple and elegant piece of bedroom furniture. Elegant and functional design make this storage platform bed suitable for many occasions.
- [USB Ports and Plug design] 2 ports and 2 plugs can be fully used to charge your electronic products.
- [With Trundle and drawers] The trundle can also be completely separated from the bed to provide private sleeping arrangements for guests. Three drawers into the trundle played the function of storage.
- [Storage in headboard] Featuring a headboard with built-in shelves for arranging books or something else. This type of bed allow you access your need as soon as they wake up or right before they fall asleep.
- [Easy Assembly] Install instruction manual and hardware packs are shipped with the product to assist users install this bed follow the right process.
Description

| Material | Pine wood+MDF |
| Size | Full |
| Color | Gray |
| Numbers of Package | 2 |
| Spring Box | No need |
| Assembly Required | Yes |
| Overall Product Dimension | 87.4''L x 56.3''W x 47.2''H |
| Full Bed | 76'' x 54.5'' |
| Total Height | 47.2'' |
| Number of Bed Slats | 10/7pcs |
| Recommend Mattress Thickness of Bed | 8-10'' |
| Overall Product Weight | 173lbs |
| Weight Capacity of the platform bed | 600lb |
| Weight Capacity of the trundle | 250lb |
| Weight Capacity of the drawer | 33lb |
Original: $435,700.00
-70%$435,700.00
$130,710.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Main Color | Gray |
| Main Material | Pine |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- [Modern Design] This full bed with trundle and drawers blends style and functionality in a simple and elegant piece of bedroom furniture. Elegant and functional design make this storage platform bed suitable for many occasions.
- [USB Ports and Plug design] 2 ports and 2 plugs can be fully used to charge your electronic products.
- [With Trundle and drawers] The trundle can also be completely separated from the bed to provide private sleeping arrangements for guests. Three drawers into the trundle played the function of storage.
- [Storage in headboard] Featuring a headboard with built-in shelves for arranging books or something else. This type of bed allow you access your need as soon as they wake up or right before they fall asleep.
- [Easy Assembly] Install instruction manual and hardware packs are shipped with the product to assist users install this bed follow the right process.
Description

| Material | Pine wood+MDF |
| Size | Full |
| Color | Gray |
| Numbers of Package | 2 |
| Spring Box | No need |
| Assembly Required | Yes |
| Overall Product Dimension | 87.4''L x 56.3''W x 47.2''H |
| Full Bed | 76'' x 54.5'' |
| Total Height | 47.2'' |
| Number of Bed Slats | 10/7pcs |
| Recommend Mattress Thickness of Bed | 8-10'' |
| Overall Product Weight | 173lbs |
| Weight Capacity of the platform bed | 600lb |
| Weight Capacity of the trundle | 250lb |
| Weight Capacity of the drawer | 33lb |























