Full Size Upholstered Storage Platform Bed with Cartoon Ears Headboard, LED and USB, Pink
Specifications
| Place of Origin | Viet Nam |
| Main Color | Pink |
| Main Material | Upholstered |
| Use Case | Bedroom |
| Bed Size | Full |
| Bed Type | Bed Frame |
| Box Spring Requirements | Box Spring Not Required |
| Bed Frame Material | Wood |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 79.10 |
| Assembled Width (in.) | 55.90 |
| Assembled Height (in.) | 47.60 |
| Weight (lbs) | 101.00 |
Product Features
- [Sturdy Frame] Constructed with a durable wood frame with high-quality hardware that provides a strong and sturdy bed.
- [Cute Design] Perfect for your little one's bedroom, this platform bed shows off cartoon ears shape headboard both you and your little one will love.
- [Multifunctional Headboard] The headboard is equipped with LED, you can adjust these colorful colors as you like. There's also a built-in shelf and USB on the headboard, so you can put your phone in to charge without taking up other space.
- [With 2 Drawers] The drawers underneath make full use of the space, offering you convenient storage space for daily necessities.
- [Easy to Assemble] All parts included in your package are indicated clearly. With step-by-step installation manual and per-drilled holes, you can easily assemble this bed individually.
Description

| Material | Pine Wood+MDF+Berber Fleece |
| Size | Full |
| Color | Pink |
| Numbers of Package | 2 |
| Spring Box | No need |
| Assembly Required | Yes |
| Origin | Vietnam |
| Overall Product Dimension | 79.1''L x 55.9''W x 47.6''H |
| Full Bed | 76'' x 54.3'' |
| Total Height | 47.6'' |
| Number of Bed Slats | 10pcs |
| Recommend Mattress Thickness of Bed | 8-10'' |
| Overall Product Weight | 101lbs |
| Bed Weight Capacity | 600lbs |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


















Full Size Upholstered Storage Platform Bed with Cartoon Ears Headboard, LED and USB, Pink
Full Size Upholstered Storage Platform Bed with Cartoon Ears Headboard, LED and USB, Pink
Specifications
| Place of Origin | Viet Nam |
| Main Color | Pink |
| Main Material | Upholstered |
| Use Case | Bedroom |
| Bed Size | Full |
| Bed Type | Bed Frame |
| Box Spring Requirements | Box Spring Not Required |
| Bed Frame Material | Wood |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 79.10 |
| Assembled Width (in.) | 55.90 |
| Assembled Height (in.) | 47.60 |
| Weight (lbs) | 101.00 |
Product Features
- [Sturdy Frame] Constructed with a durable wood frame with high-quality hardware that provides a strong and sturdy bed.
- [Cute Design] Perfect for your little one's bedroom, this platform bed shows off cartoon ears shape headboard both you and your little one will love.
- [Multifunctional Headboard] The headboard is equipped with LED, you can adjust these colorful colors as you like. There's also a built-in shelf and USB on the headboard, so you can put your phone in to charge without taking up other space.
- [With 2 Drawers] The drawers underneath make full use of the space, offering you convenient storage space for daily necessities.
- [Easy to Assemble] All parts included in your package are indicated clearly. With step-by-step installation manual and per-drilled holes, you can easily assemble this bed individually.
Description

| Material | Pine Wood+MDF+Berber Fleece |
| Size | Full |
| Color | Pink |
| Numbers of Package | 2 |
| Spring Box | No need |
| Assembly Required | Yes |
| Origin | Vietnam |
| Overall Product Dimension | 79.1''L x 55.9''W x 47.6''H |
| Full Bed | 76'' x 54.3'' |
| Total Height | 47.6'' |
| Number of Bed Slats | 10pcs |
| Recommend Mattress Thickness of Bed | 8-10'' |
| Overall Product Weight | 101lbs |
| Bed Weight Capacity | 600lbs |
Original: $901.00
-70%$901.00
$270.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Place of Origin | Viet Nam |
| Main Color | Pink |
| Main Material | Upholstered |
| Use Case | Bedroom |
| Bed Size | Full |
| Bed Type | Bed Frame |
| Box Spring Requirements | Box Spring Not Required |
| Bed Frame Material | Wood |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 79.10 |
| Assembled Width (in.) | 55.90 |
| Assembled Height (in.) | 47.60 |
| Weight (lbs) | 101.00 |
Product Features
- [Sturdy Frame] Constructed with a durable wood frame with high-quality hardware that provides a strong and sturdy bed.
- [Cute Design] Perfect for your little one's bedroom, this platform bed shows off cartoon ears shape headboard both you and your little one will love.
- [Multifunctional Headboard] The headboard is equipped with LED, you can adjust these colorful colors as you like. There's also a built-in shelf and USB on the headboard, so you can put your phone in to charge without taking up other space.
- [With 2 Drawers] The drawers underneath make full use of the space, offering you convenient storage space for daily necessities.
- [Easy to Assemble] All parts included in your package are indicated clearly. With step-by-step installation manual and per-drilled holes, you can easily assemble this bed individually.
Description

| Material | Pine Wood+MDF+Berber Fleece |
| Size | Full |
| Color | Pink |
| Numbers of Package | 2 |
| Spring Box | No need |
| Assembly Required | Yes |
| Origin | Vietnam |
| Overall Product Dimension | 79.1''L x 55.9''W x 47.6''H |
| Full Bed | 76'' x 54.3'' |
| Total Height | 47.6'' |
| Number of Bed Slats | 10pcs |
| Recommend Mattress Thickness of Bed | 8-10'' |
| Overall Product Weight | 101lbs |
| Bed Weight Capacity | 600lbs |























