Modern chenille Fabric Loveseat, 2-Seat Upholstered Loveseat Sofa Modern Couch
Specifications
| Main Color | WINE RED |
| Main Material | Chenille |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 68.90 |
| Assembled Width (in.) | 62.68 |
| Assembled Height (in.) | 31.89 |
| Weight (lbs) | 85.74 |
Product Features
- Loveseat Love Seats
- Chenille Upholstered Loveseat Sofa,Modern Loveseat Sofa with Thick Removable Seat Cushion,2-Person Loveseat Sofa Couch for Living Room,Bedroom,or Small Space
- Loveseat Sofa ,leisure sofa with brown feet
- Comfy Sofa Couch with Extra Deep Seats, Modern Sofa- 2 Seater Sofa, Couch for Living Room Apartment Lounge, Chenille
Description
| Upholstery Material | Chenille |
| Seat Fill Material | Foam |
| Weight Capacity | 500 lb |
| Frame Material | Solid +PlyWood |
| Arms Included | Yes |
| Leg Color | Brown |
| Removable Cushion Location | Seat |
| Leg Material | Rubber wood |
| Country of Origin | China |
| Product size | 68.90" x 62.68" x31.89" |
| Back height | 13.78" |
| Seat height | 18.11" |
| Seat depth | 21.65" |
| Seat Width | 61.81" |
| Net /Gross weight | 85.74 /94.77LBS |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



















Modern chenille Fabric Loveseat, 2-Seat Upholstered Loveseat Sofa Modern Couch
Modern chenille Fabric Loveseat, 2-Seat Upholstered Loveseat Sofa Modern Couch
Specifications
| Main Color | WINE RED |
| Main Material | Chenille |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 68.90 |
| Assembled Width (in.) | 62.68 |
| Assembled Height (in.) | 31.89 |
| Weight (lbs) | 85.74 |
Product Features
- Loveseat Love Seats
- Chenille Upholstered Loveseat Sofa,Modern Loveseat Sofa with Thick Removable Seat Cushion,2-Person Loveseat Sofa Couch for Living Room,Bedroom,or Small Space
- Loveseat Sofa ,leisure sofa with brown feet
- Comfy Sofa Couch with Extra Deep Seats, Modern Sofa- 2 Seater Sofa, Couch for Living Room Apartment Lounge, Chenille
Description
| Upholstery Material | Chenille |
| Seat Fill Material | Foam |
| Weight Capacity | 500 lb |
| Frame Material | Solid +PlyWood |
| Arms Included | Yes |
| Leg Color | Brown |
| Removable Cushion Location | Seat |
| Leg Material | Rubber wood |
| Country of Origin | China |
| Product size | 68.90" x 62.68" x31.89" |
| Back height | 13.78" |
| Seat height | 18.11" |
| Seat depth | 21.65" |
| Seat Width | 61.81" |
| Net /Gross weight | 85.74 /94.77LBS |
Original: $579.37
-70%$579.37
$173.81Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Main Color | WINE RED |
| Main Material | Chenille |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 68.90 |
| Assembled Width (in.) | 62.68 |
| Assembled Height (in.) | 31.89 |
| Weight (lbs) | 85.74 |
Product Features
- Loveseat Love Seats
- Chenille Upholstered Loveseat Sofa,Modern Loveseat Sofa with Thick Removable Seat Cushion,2-Person Loveseat Sofa Couch for Living Room,Bedroom,or Small Space
- Loveseat Sofa ,leisure sofa with brown feet
- Comfy Sofa Couch with Extra Deep Seats, Modern Sofa- 2 Seater Sofa, Couch for Living Room Apartment Lounge, Chenille
Description
| Upholstery Material | Chenille |
| Seat Fill Material | Foam |
| Weight Capacity | 500 lb |
| Frame Material | Solid +PlyWood |
| Arms Included | Yes |
| Leg Color | Brown |
| Removable Cushion Location | Seat |
| Leg Material | Rubber wood |
| Country of Origin | China |
| Product size | 68.90" x 62.68" x31.89" |
| Back height | 13.78" |
| Seat height | 18.11" |
| Seat depth | 21.65" |
| Seat Width | 61.81" |
| Net /Gross weight | 85.74 /94.77LBS |























