Modern Console Table, Metal Frame with Adjustable foot pads for Entrance, Corridor, Living room & Office.(Gold)
Specifications
| Main Color | Gold |
| Main Material | Steel |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- Sintered stone is made of special technology, safe and hygienic, fire resistant, heat resistant,anti fouling and scratch, corrosion resistant, easy to clean.
- Unique modeling design, suitable for a variety of different styles of home, so that the whole home space appears more bright.
- Sturdy structure,high quality sintered stone and metal frame.Four adjustable feet pads can keep the table top balanced and protect your floor from scratches.
- 47.2" long desktop, can be used as a storage table,but also suitable for all kinds of decoration.Suitable for many scenarios such as entrance,corridor, living room, office.
- Easy assembly, you can easily install this console table in twenty minutes.
Description
| Product Type | Console Table |
| Material | Table top: Sintered stone |
| Frame: Metal | |
| Product Color | Black or Golden |
| Overall | 47.24*11.81*31.50" |
| Packing | 2 Packages |
| Package Size | 51.50*16.10*5.50" / 31.10*25.50*3.90" |
| Package Weight | 37.40 lbs / 25.30 lbs |
| Product Weight | 55.12 lbs |
| Weight Capacity | 220 lbs |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Modern Console Table, Metal Frame with Adjustable foot pads for Entrance, Corridor, Living room & Office.(Gold)
Modern Console Table, Metal Frame with Adjustable foot pads for Entrance, Corridor, Living room & Office.(Gold)
Specifications
| Main Color | Gold |
| Main Material | Steel |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- Sintered stone is made of special technology, safe and hygienic, fire resistant, heat resistant,anti fouling and scratch, corrosion resistant, easy to clean.
- Unique modeling design, suitable for a variety of different styles of home, so that the whole home space appears more bright.
- Sturdy structure,high quality sintered stone and metal frame.Four adjustable feet pads can keep the table top balanced and protect your floor from scratches.
- 47.2" long desktop, can be used as a storage table,but also suitable for all kinds of decoration.Suitable for many scenarios such as entrance,corridor, living room, office.
- Easy assembly, you can easily install this console table in twenty minutes.
Description
| Product Type | Console Table |
| Material | Table top: Sintered stone |
| Frame: Metal | |
| Product Color | Black or Golden |
| Overall | 47.24*11.81*31.50" |
| Packing | 2 Packages |
| Package Size | 51.50*16.10*5.50" / 31.10*25.50*3.90" |
| Package Weight | 37.40 lbs / 25.30 lbs |
| Product Weight | 55.12 lbs |
| Weight Capacity | 220 lbs |
Original: $314.29
-70%$314.29
$94.29Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Main Color | Gold |
| Main Material | Steel |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- Sintered stone is made of special technology, safe and hygienic, fire resistant, heat resistant,anti fouling and scratch, corrosion resistant, easy to clean.
- Unique modeling design, suitable for a variety of different styles of home, so that the whole home space appears more bright.
- Sturdy structure,high quality sintered stone and metal frame.Four adjustable feet pads can keep the table top balanced and protect your floor from scratches.
- 47.2" long desktop, can be used as a storage table,but also suitable for all kinds of decoration.Suitable for many scenarios such as entrance,corridor, living room, office.
- Easy assembly, you can easily install this console table in twenty minutes.
Description
| Product Type | Console Table |
| Material | Table top: Sintered stone |
| Frame: Metal | |
| Product Color | Black or Golden |
| Overall | 47.24*11.81*31.50" |
| Packing | 2 Packages |
| Package Size | 51.50*16.10*5.50" / 31.10*25.50*3.90" |
| Package Weight | 37.40 lbs / 25.30 lbs |
| Product Weight | 55.12 lbs |
| Weight Capacity | 220 lbs |























