Modern High Gloss Coffee Table with 4 Drawers, Multi-Storage Square Cocktail Tea Table with Wood Grain Legs, Center Table for Living Room, 31.5"x31.5", White
Specifications
| Place of Origin | China |
| Main Color | White |
| Main Material | Particle Board |
| Use Case | Primary Living Space |
| Storage Type | Drawers |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 31.50 |
| Assembled Width (in.) | 31.50 |
| Assembled Height (in.) | 11.40 |
| Weight (lbs) | 76.50 |
Product Features
- This coffee table with high-gloss surface reflects light, bringing a bright visual effect to you, and increasing the brightness of the space.
- This type of glossy coffee table is versatile and commonly found in households, Which can be used as a sofa table.
- The large, flat tabletop is an ideal place for setting down decorations, coffee, tea, or other refreshments.
- The surface is made of 15mm thick high-quality particle board, and durable hardware is used to attach this table, making it resistant from breaking and scratching.
Description

| Product Type | Coffee Table |
| Top Color | White |
| Top Material | Particle Board |
| Top Finish Application | UV Veneer |
| Base Color | Brown |
| Base Material | Particle Board |
| Weight Capacity | Overall: 180.4LBS / Table Top: 110LBS / Drawer: 17.6LBS |
| Detailed Measurement | Overall: 31.5''Lx31.5''Dx11.4''H / Drawer: 12.6''Lx13.2''Dx3.1''H |
| Drawers Included | Yes |
| Number of Drawers | 4 |
| Country of Origin | China |
| Table Top Thickness | 15mm |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Suggested Number of People for Assembly/Install | 1 |
| Estimated Time to Set Up | 0.5 h |
| Adult Assembly Required | Yes |
| Notice | The color of the legs may produce slight color difference in different light conditions or in different displays. |
| Notice | The plastic film for protecting UV from scratches should be teared off before putting into use. If there is light dust on the edge, it can be wiped with a wet rag. |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

















Modern High Gloss Coffee Table with 4 Drawers, Multi-Storage Square Cocktail Tea Table with Wood Grain Legs, Center Table for Living Room, 31.5"x31.5", White
Modern High Gloss Coffee Table with 4 Drawers, Multi-Storage Square Cocktail Tea Table with Wood Grain Legs, Center Table for Living Room, 31.5"x31.5", White
Specifications
| Place of Origin | China |
| Main Color | White |
| Main Material | Particle Board |
| Use Case | Primary Living Space |
| Storage Type | Drawers |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 31.50 |
| Assembled Width (in.) | 31.50 |
| Assembled Height (in.) | 11.40 |
| Weight (lbs) | 76.50 |
Product Features
- This coffee table with high-gloss surface reflects light, bringing a bright visual effect to you, and increasing the brightness of the space.
- This type of glossy coffee table is versatile and commonly found in households, Which can be used as a sofa table.
- The large, flat tabletop is an ideal place for setting down decorations, coffee, tea, or other refreshments.
- The surface is made of 15mm thick high-quality particle board, and durable hardware is used to attach this table, making it resistant from breaking and scratching.
Description

| Product Type | Coffee Table |
| Top Color | White |
| Top Material | Particle Board |
| Top Finish Application | UV Veneer |
| Base Color | Brown |
| Base Material | Particle Board |
| Weight Capacity | Overall: 180.4LBS / Table Top: 110LBS / Drawer: 17.6LBS |
| Detailed Measurement | Overall: 31.5''Lx31.5''Dx11.4''H / Drawer: 12.6''Lx13.2''Dx3.1''H |
| Drawers Included | Yes |
| Number of Drawers | 4 |
| Country of Origin | China |
| Table Top Thickness | 15mm |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Suggested Number of People for Assembly/Install | 1 |
| Estimated Time to Set Up | 0.5 h |
| Adult Assembly Required | Yes |
| Notice | The color of the legs may produce slight color difference in different light conditions or in different displays. |
| Notice | The plastic film for protecting UV from scratches should be teared off before putting into use. If there is light dust on the edge, it can be wiped with a wet rag. |
Original: $729.00
-70%$729.00
$218.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Place of Origin | China |
| Main Color | White |
| Main Material | Particle Board |
| Use Case | Primary Living Space |
| Storage Type | Drawers |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 31.50 |
| Assembled Width (in.) | 31.50 |
| Assembled Height (in.) | 11.40 |
| Weight (lbs) | 76.50 |
Product Features
- This coffee table with high-gloss surface reflects light, bringing a bright visual effect to you, and increasing the brightness of the space.
- This type of glossy coffee table is versatile and commonly found in households, Which can be used as a sofa table.
- The large, flat tabletop is an ideal place for setting down decorations, coffee, tea, or other refreshments.
- The surface is made of 15mm thick high-quality particle board, and durable hardware is used to attach this table, making it resistant from breaking and scratching.
Description

| Product Type | Coffee Table |
| Top Color | White |
| Top Material | Particle Board |
| Top Finish Application | UV Veneer |
| Base Color | Brown |
| Base Material | Particle Board |
| Weight Capacity | Overall: 180.4LBS / Table Top: 110LBS / Drawer: 17.6LBS |
| Detailed Measurement | Overall: 31.5''Lx31.5''Dx11.4''H / Drawer: 12.6''Lx13.2''Dx3.1''H |
| Drawers Included | Yes |
| Number of Drawers | 4 |
| Country of Origin | China |
| Table Top Thickness | 15mm |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Suggested Number of People for Assembly/Install | 1 |
| Estimated Time to Set Up | 0.5 h |
| Adult Assembly Required | Yes |
| Notice | The color of the legs may produce slight color difference in different light conditions or in different displays. |
| Notice | The plastic film for protecting UV from scratches should be teared off before putting into use. If there is light dust on the edge, it can be wiped with a wet rag. |























