Modern TV Stand with 5 Champagne legs - Durable, stylish, spacious, versatile storage TVS up to 77" (White)
Specifications
| Place of Origin | China |
| Main Color | White |
| Main Material | MDF |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 70.90 |
| Assembled Width (in.) | 13.80 |
| Assembled Height (in.) | 16.10 |
| Weight (lbs) | 65.00 |
Product Features
- [AMPLE STORAGE] The TV Stand comes with four invisible storages and three open shelves, providing ample space for all your media accessories.
- [DURABLE MDF CONSTRUCTION] Made with high-quality MDF, the TV Stand is sturdy and can support up to 77 inches TV.
- [MODERN DESIGN] The sleek and modern design of the TV Stand adds a touch of elegance to any living space.
- [TWO DRAWERS] The TV Stand comes with two drawers, perfect for storing remotes, manuals, and other small items.
- [EASY TO ASSEMBLE] The TV Stand is easy to assemble and comes with all the necessary hardware.
Description

| Product Size | 16.1'' H x 13.8'' W x 70.9'' D |
| Top Weight Capacity | 99 lbs |
| Shelves Capacity | 15 lbs |
| Drawers Capacity | 20 lbs |
| Table Top Thickness | 0.78'' |
| Clearance-Floor to Bottom | 5.5'' |
| Pieces Included | 1 TV stand |
| Top Material | MDF |
| Base Material | Particle board |
| Purposeful Distressing Type | No |
| Shelves Included | Yes |
| Number of Shelves | 3 |
| Drawers Included | Yes |
| Number of Drawers | 2 |
| Cabinets Included | Yes |
| Number of Cabinets | 2 |
| Media Storage | Yes |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Suggested Number of People for Assembly/Install | 2 |
| Estimated Time to Set Up | 1h |
| Adult Assembly Required | Yes |
| Additional Tools Required (Not Included) | Power Drill recommended |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
















Modern TV Stand with 5 Champagne legs - Durable, stylish, spacious, versatile storage TVS up to 77" (White)
Modern TV Stand with 5 Champagne legs - Durable, stylish, spacious, versatile storage TVS up to 77" (White)
Specifications
| Place of Origin | China |
| Main Color | White |
| Main Material | MDF |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 70.90 |
| Assembled Width (in.) | 13.80 |
| Assembled Height (in.) | 16.10 |
| Weight (lbs) | 65.00 |
Product Features
- [AMPLE STORAGE] The TV Stand comes with four invisible storages and three open shelves, providing ample space for all your media accessories.
- [DURABLE MDF CONSTRUCTION] Made with high-quality MDF, the TV Stand is sturdy and can support up to 77 inches TV.
- [MODERN DESIGN] The sleek and modern design of the TV Stand adds a touch of elegance to any living space.
- [TWO DRAWERS] The TV Stand comes with two drawers, perfect for storing remotes, manuals, and other small items.
- [EASY TO ASSEMBLE] The TV Stand is easy to assemble and comes with all the necessary hardware.
Description

| Product Size | 16.1'' H x 13.8'' W x 70.9'' D |
| Top Weight Capacity | 99 lbs |
| Shelves Capacity | 15 lbs |
| Drawers Capacity | 20 lbs |
| Table Top Thickness | 0.78'' |
| Clearance-Floor to Bottom | 5.5'' |
| Pieces Included | 1 TV stand |
| Top Material | MDF |
| Base Material | Particle board |
| Purposeful Distressing Type | No |
| Shelves Included | Yes |
| Number of Shelves | 3 |
| Drawers Included | Yes |
| Number of Drawers | 2 |
| Cabinets Included | Yes |
| Number of Cabinets | 2 |
| Media Storage | Yes |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Suggested Number of People for Assembly/Install | 2 |
| Estimated Time to Set Up | 1h |
| Adult Assembly Required | Yes |
| Additional Tools Required (Not Included) | Power Drill recommended |
| Country of Origin | China |
Original: $334.43
-70%$334.43
$100.33Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Place of Origin | China |
| Main Color | White |
| Main Material | MDF |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | 70.90 |
| Assembled Width (in.) | 13.80 |
| Assembled Height (in.) | 16.10 |
| Weight (lbs) | 65.00 |
Product Features
- [AMPLE STORAGE] The TV Stand comes with four invisible storages and three open shelves, providing ample space for all your media accessories.
- [DURABLE MDF CONSTRUCTION] Made with high-quality MDF, the TV Stand is sturdy and can support up to 77 inches TV.
- [MODERN DESIGN] The sleek and modern design of the TV Stand adds a touch of elegance to any living space.
- [TWO DRAWERS] The TV Stand comes with two drawers, perfect for storing remotes, manuals, and other small items.
- [EASY TO ASSEMBLE] The TV Stand is easy to assemble and comes with all the necessary hardware.
Description

| Product Size | 16.1'' H x 13.8'' W x 70.9'' D |
| Top Weight Capacity | 99 lbs |
| Shelves Capacity | 15 lbs |
| Drawers Capacity | 20 lbs |
| Table Top Thickness | 0.78'' |
| Clearance-Floor to Bottom | 5.5'' |
| Pieces Included | 1 TV stand |
| Top Material | MDF |
| Base Material | Particle board |
| Purposeful Distressing Type | No |
| Shelves Included | Yes |
| Number of Shelves | 3 |
| Drawers Included | Yes |
| Number of Drawers | 2 |
| Cabinets Included | Yes |
| Number of Cabinets | 2 |
| Media Storage | Yes |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Suggested Number of People for Assembly/Install | 2 |
| Estimated Time to Set Up | 1h |
| Adult Assembly Required | Yes |
| Additional Tools Required (Not Included) | Power Drill recommended |
| Country of Origin | China |























