Modular Sectional Sofa U Shaped Modular Couch with Reversible Chaise Modular Sofa Sectional Couch with Storage Seats
Specifications
| Main Color | Orange |
| Main Material | Linen |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- Modular Sectional Sofa U Shaped sectional with Ottomans, Reversible Sofa Couch for Living Room
- Storage Space under each seatfor more convenience
- This U-shape sectional sofa needs to be assembled, instructions manual and tool included,6packages may arrive separately within a few days.
Description

| Upholstery Material | Linen |
| Seat Fill Material | Foam |
| Back Fill material | Foam with upholstery |
| Weight Capacity | 850 lb |
| Frame Material | PlyWood |
| Arms Included | Yes |
| Upholstered Seat Cushion Included | Yes |
| Leg Material | Solid wood |
| Product size | 110.24*55.12*33.46inch |
| Seat Height | 17.52" |
| Seat Width | 100.79" |
| Seat Depth | 18.90"(includ the pillow) 24.80"(remove the pillow) |
| Back height | 16.54" |
| Handrail height | 27.95" |
| Net weight / Gross Weight | 275.58LBS / 317.47LBS |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


























Modular Sectional Sofa U Shaped Modular Couch with Reversible Chaise Modular Sofa Sectional Couch with Storage Seats
Modular Sectional Sofa U Shaped Modular Couch with Reversible Chaise Modular Sofa Sectional Couch with Storage Seats
Specifications
| Main Color | Orange |
| Main Material | Linen |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- Modular Sectional Sofa U Shaped sectional with Ottomans, Reversible Sofa Couch for Living Room
- Storage Space under each seatfor more convenience
- This U-shape sectional sofa needs to be assembled, instructions manual and tool included,6packages may arrive separately within a few days.
Description

| Upholstery Material | Linen |
| Seat Fill Material | Foam |
| Back Fill material | Foam with upholstery |
| Weight Capacity | 850 lb |
| Frame Material | PlyWood |
| Arms Included | Yes |
| Upholstered Seat Cushion Included | Yes |
| Leg Material | Solid wood |
| Product size | 110.24*55.12*33.46inch |
| Seat Height | 17.52" |
| Seat Width | 100.79" |
| Seat Depth | 18.90"(includ the pillow) 24.80"(remove the pillow) |
| Back height | 16.54" |
| Handrail height | 27.95" |
| Net weight / Gross Weight | 275.58LBS / 317.47LBS |
Original: $1,902.14
-70%$1,902.14
$570.64Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Main Color | Orange |
| Main Material | Linen |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- Modular Sectional Sofa U Shaped sectional with Ottomans, Reversible Sofa Couch for Living Room
- Storage Space under each seatfor more convenience
- This U-shape sectional sofa needs to be assembled, instructions manual and tool included,6packages may arrive separately within a few days.
Description

| Upholstery Material | Linen |
| Seat Fill Material | Foam |
| Back Fill material | Foam with upholstery |
| Weight Capacity | 850 lb |
| Frame Material | PlyWood |
| Arms Included | Yes |
| Upholstered Seat Cushion Included | Yes |
| Leg Material | Solid wood |
| Product size | 110.24*55.12*33.46inch |
| Seat Height | 17.52" |
| Seat Width | 100.79" |
| Seat Depth | 18.90"(includ the pillow) 24.80"(remove the pillow) |
| Back height | 16.54" |
| Handrail height | 27.95" |
| Net weight / Gross Weight | 275.58LBS / 317.47LBS |























