Q-POWER QBOMB 10" Sealed Car Subwoofer Sub Box Enclosure (2 Pack)
Product image 6
This Q-Power 10" QBOMB10S Single Subwoofer Box Enclosure is designed and built for the deepest bass. It features a single sealed chamber design, 1.2 cubic feet of air space and a mounting depth up to 12 inches.
The Q-Power 10" Q-Bomb subwoofer box is finished with a black bedliner spray for increased durability. Turn your ride into a sound machine with the help of the Q-Power 10" Subwoofer Enclosure! If you want the most output for your money, this is the way to go.
"Q Bomb" is etched in the top of the box
Dimensions: 16" (W) x 13.25" (H) x 13.25" (D)
2-year Warranty: (1-year Manufacturer + 1-year VMInnovations)
  • Brand New **Q-Power 10"** QBOMB10S Single Sealed Subwoofer Box!
  • Designed and Built for the Deepest Bass
  • 3/4" MDF Construction
  • Dual Sealed Chamber Design
  • Black Bed Liner Spray Finish
  • Specifications:
  • Size: 10"
  • Mounting Depth: 12"
  • Cutout diameter: 9 inches
  • Air Space: 1.2 cubic feet
  • Weight: 17 lbs
  • Condition: Brand New
  • Part Number: QBOMB10S-SINGLE
  • Quantity: 2
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • 3/4" MDF Construction
  • Dual Sealed Chamber Design
  • Black Bed Liner Spray Finish
  • Specifications:
  • Size: 10"
  • Mounting Depth: 12"
  • Cutout diameter: 9 inches
  • Air Space: 1.2 cubic feet
  • Weight: 17 lbs
  • Condition: Brand New
  • Part Number: QBOMB10S-SINGLE
  • Quantity: 2
You may also like
Thumbnail 1Thumbnail 2
88865LG-C
Thumbnail 1Thumbnail 2
Modern Design Twin Size Floating Platform Bed Frame for Walnut Color
Twin Size Upholstered Daybed with Ergonomic Design Backrest and 2 Drawers, Gray
-70%
Sandoval NIGHTSTAND Champagne Finish
-70%
Full Loft Bed with Desk and Shelves,Espresso
-70%
47.2" Wide Hall Tree with Bench and Shoe Storage, Multi-functional Storage Bench with 3 Hanging Hooks & Open Storage Space, Rectangle Storage & Shelves Coat Rack for Hallway, White
51" Tapered Tabletop Coffee Table (NATURAL WOOD)