Q Power QBomb QBOMB12S Dual 12" Sealed Port Subwoofer Sub Box w/ Bedliner Spray
Product image 6
Product image 7
Product image 8
This sealed sub box is constructed with 0.75 inch MDF and finished with a black bedliner spray for increased durability and added style. It features high quality spring loaded terminals, a mounting depth of 10 inches, and 1.22 cubic feet of air space per subwoofer.
  • Dual sealed chamber design
  • Durable black bed liner spray finish
  • Spring loaded terminals
  • Size: 12 inch
  • MDF construction: 0.75 inch
  • Air space (per sub): 1.22 cubic feet
  • Tuning frequency: 40 hZ
  • Cutout diameter: 11 inches
  • Dimensions: 30 x 12 x 13.25 inches
  • Manufacturer warranty: 1-year warranty
-70%
Description
  • Dual sealed chamber design
  • Spring loaded terminals
  • Size: 12 inch
  • MDF construction: 0.75 inch