Q Power QBOMB12TB Single 12" Triangle Ported Car Audio Subwoofer Box Enclosure
Product image 4
The **Q Power QBOMB12TB-SINGLE** single 12" triangle ported car subwoofer box is finished with durable bed liner. This box is made out of 3/4" MDF material and has high quality spring loaded terminals.
  • Finished with Durable Bed Liner
  • 3/4" MDF
  • High Quality Spring Loaded Terminals
  • Air Space: 2.2 Cubic Feet
  • Cutout diameter: 11 inches
  • Hz: 54
  • Height: 16.5
  • Depth: 22"
  • Width: 14"
  • Condition: Brand New!
  • Item Weight: 29.55 lbs.
  • Part Number: **QBOMB12TB-SINGLE**
  • 1 Year Manufacturer Warranty
-70%
Description
  • 3/4" MDF
  • Air Space: 2.2 Cubic Feet
  • Cutout diameter: 11 inches
  • Hz: 54
  • Height: 16.5
  • Depth: 22"
  • Width: 14"