Q-POWER QBOMB15VL Single 15" Vented Ported Subwoofer Sub Box Enclosure (2 Pack)
Product image 6
Product image 7
This Q-Power 15" QBOMB15VL Single Vented Subwoofer Box Enclosure is designed and built for the deepest bass. It features a single vented chamber design and boasts 3.85 cubic feet of air space.
The Q-Power 15" Q-Bomb subwoofer box is finished with a black bedliner spray for increased durability. Turn your ride into a sound machine with the help of the Q-Power 15" Subwoofer Enclosure! If you want the most output for your money, this is the way to go.
"Q Bomb" is etched in the top of the box
Dimensions: 32" (W) x 17" (H) x 17" (D)
2-year Warranty: (1-year Manufacturer + 1-year VMInnovations)
  • Brand New **Q-Power 15"** QBOMB12VL Single Vented Car Audio Subwoofer Box Enclosure!
  • Designed and Built for the Deepest Bass
  • Best Quality Enclosure
  • 3/4" MDF Construction
  • Single Vented Chamber Design
  • Black Bed "Rhino" Liner Spray Finish
  • Specifications:
  • Size: 15"
  • Cutout diameter: 14 inches
  • Mounting Depth: 11"
  • Air Space: 3.85 cubic feet
  • Tuned: 46 Hz
  • Condition: Brand New
  • Part Number: QBOMB15VL-SINGLE
  • Quantity: 2
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • Best Quality Enclosure
  • 3/4" MDF Construction
  • Single Vented Chamber Design
  • Specifications:
  • Size: 15"
  • Cutout diameter: 14 inches
  • Mounting Depth: 11"
  • Air Space: 3.85 cubic feet
  • Tuned: 46 Hz