QPower QBOMB10VL Single 10" Vented Ported Car Subwoofer Sub Box Enclosure QBOMB
Product image 6
Product image 7
Product image 8
This **Q-Power 10"** QBOMB10VL Single Vented Subwoofer Box Enclosure is designed and built for the deepest bass. It features a single vented chamber design and boasts 1.4 cubic feet of air space.
The **Q-Power 10"** Q-Bomb subwoofer box is finished with a black bedliner spray for increased durability. Turn your ride into a sound machine with the help of the Q-Power 10" Subwoofer Enclosure! If you want the most output for your money, this is the way to go.
  • Brand New **Q-Power 10"** QBOMB10VL Single Vented Car Audio Subwoofer Box Enclosure!
  • Designed and Built for the Deepest Bass
  • Best Quality Enclosure
  • 3/4" MDF Construction
  • Single Vented Chamber Design
  • Black Bed "Rhino" Liner Spray Finish
  • "Q Bomb" is etched in the top of the box
  • Specifications:
  • Size: 10"
  • Dimensions: 11" (H) x 20" (W) x 14" (D)
  • Mounting Depth: 8"
  • Cutout diameter: 9 inches
  • Air Space: 1.4 cubic feet
  • Condition: Brand New
  • Part Number: QBOMB10VL-SINGLE
  • 2-year Warranty: (1-year Manufacturer + 1-year VMInnovations)
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • Best Quality Enclosure
  • 3/4" MDF Construction
  • Single Vented Chamber Design
  • Specifications:
  • Size: 10"
  • Mounting Depth: 8"