QPower QBOMB12TB Dual 12" Triangle Ported Car Audio Subwoofer Box Enclosure
Product image 6
Bring on the bass with the help of this Q Power 12" QBOMB12TB Double Triangle Ported Car Audio Subwoofer Sub Box Enclosure. Designed and built for the deepest bass, the enclosure features a double ported design and boasts 2.2 cubic feet of air space per subwoofer. Made with 3/4 inch MDF wood, this brand new high quality sub box has high quality spring loaded terminals and a durable bed liner finish.
The Q Power QBOMB12TB comes with a 1 Year Manufacturer Warranty.
  • New Q Power QBOMB12TB Dual 12" Triangle Ported Car Audio Subwoofer Box Enclosure
  • Finished with Durable Bed Liner
  • 3/4" MDF
  • High Quality Spring Loaded Terminals
  • Air Space: 2.2 Cubic Feet (per sub)
  • Cutout diameter: 11 inches
  • Mounting Depth: 20"
  • Height: 16.5"
  • Width: 26.5"
  • Depth: 22"
  • Weight: 52.75 lbs.
  • Condition: Brand New!
  • Part Number: **QBOMB12TB**
  • Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • 3/4" MDF
  • Cutout diameter: 11 inches
  • Mounting Depth: 20"
  • Height: 16.5"
  • Width: 26.5"
  • Depth: 22"