QPower QBOMB12VL Single 12" Vented Ported Car Subwoofer Sub Box Enclosure QBOMB
Product image 6
Product image 7
Product image 8
Product image 9
  • Designed and Built for the Deepest Bass
  • Best Quality Enclosure
  • 3/4" MDF Construction
  • Single Vented Chamber Design
  • "Q Bomb" is etched in the top of the box
  • Specifications:
  • Size: 12"
  • Dimensions: 22" (W) x 15" (H) x 13.5" (D)
  • Cutout diameter: 11 inches
  • Mounting Depth: 11"
  • Air Space: 1.8 cubic feet
  • Tuned to: 38 hz
  • Part Number: QBOMB12VL-SINGLE
  • Manufacturer warranty: 2-year warranty
Description
  • Best Quality Enclosure
  • 3/4" MDF Construction
  • Single Vented Chamber Design
  • Specifications:
  • Size: 12"
  • Cutout diameter: 11 inches
  • Mounting Depth: 11"