QPower QSMBASS12 Dual 12" Inch Sealed Angled Subwoofer Sub Box Speaker Enclosure
Product image 6
Product image 7
Product image 8
Product image 9
The Q Power Subwoofer Box has a charcoal carpet covering! This quality enclosure sub box will ensure that your 12" woofers hit really hard time and time again. Q Power is known in the industry for creating high quality car audio products and affordable prices.
  • Dimensions: 28" W x 12" H x 11 1/2" Top Depth x 17 1/4" Bottom Depth
  • Mounting Depth: 16.25 inches
  • 5/8-inch MDF construction
  • Cutout diameter: 11.25 inches
  • Charcoal carpet covering to protect and add style to the sub box
  • Your 12-inch woofers will hit really hard in this enclosure
  • Designed and built for the deepest bass
  • Dual sealed chambers
  • Air Space: 1.2 cubic feet per chamber
  • Manufacturer warranty: 1-year warranty
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • Mounting Depth: 16.25 inches
  • 5/8-inch MDF construction
  • Dual sealed chambers
You may also like
Thumbnail 1Thumbnail 2
88865LG-C
Thumbnail 1Thumbnail 2
Modern Design Twin Size Floating Platform Bed Frame for Walnut Color
Twin Size Upholstered Daybed with Ergonomic Design Backrest and 2 Drawers, Gray
-70%
Sandoval NIGHTSTAND Champagne Finish
-70%
Full Loft Bed with Desk and Shelves,Espresso
-70%
47.2" Wide Hall Tree with Bench and Shoe Storage, Multi-functional Storage Bench with 3 Hanging Hooks & Open Storage Space, Rectangle Storage & Shelves Coat Rack for Hallway, White
51" Tapered Tabletop Coffee Table (NATURAL WOOD)