Upholstered Full Size platform bed with USB Ports and LED belt, Pink
Specifications
| Main Color | Pink |
| Main Material | Teddy |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- [LED Design] LED lighting is surrounded the bed for your leisure. 3 colors can be adjusted.
- [USB Ports design] 2 ports can be used to charge your electronic products.
- [Sturdy Construction] Constructed of solid pine wood+MDF, the surface material is Teddy. This platform bed features a sturdy high quality solid wood construction for durability and high load capacity, ensuring longevity.
- [No Box Spring Required] The wood slats support the mattresses not to slide and increase the service life.
- [Easy to Assemble] All parts included in your package are indicated clearly. With step-by-step installation manual and per-drilled holes, you can easily assemble this bed individually.
Description

| Material | Teddy+wood+MDF |
| Size | Full |
| Color | White |
| Numbers of Package | 2 |
| Spring Box | No need |
| Assembly Required | Yes |
| Overall Product Dimension | 81.5''L x 59.1''W x 25.6''H |
| Full Bed | 76'' x 54.3'' |
| Total Height | 25.6'' |
| Number of Bed Slats | 10pcs |
| Recommend Mattress Thickness of Bed | 8-10'' |
| Overall Product Weight | 116lbs |
| Bed Weight Capacity | 400lb |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns














Upholstered Full Size platform bed with USB Ports and LED belt, Pink
Upholstered Full Size platform bed with USB Ports and LED belt, Pink
Specifications
| Main Color | Pink |
| Main Material | Teddy |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- [LED Design] LED lighting is surrounded the bed for your leisure. 3 colors can be adjusted.
- [USB Ports design] 2 ports can be used to charge your electronic products.
- [Sturdy Construction] Constructed of solid pine wood+MDF, the surface material is Teddy. This platform bed features a sturdy high quality solid wood construction for durability and high load capacity, ensuring longevity.
- [No Box Spring Required] The wood slats support the mattresses not to slide and increase the service life.
- [Easy to Assemble] All parts included in your package are indicated clearly. With step-by-step installation manual and per-drilled holes, you can easily assemble this bed individually.
Description

| Material | Teddy+wood+MDF |
| Size | Full |
| Color | White |
| Numbers of Package | 2 |
| Spring Box | No need |
| Assembly Required | Yes |
| Overall Product Dimension | 81.5''L x 59.1''W x 25.6''H |
| Full Bed | 76'' x 54.3'' |
| Total Height | 25.6'' |
| Number of Bed Slats | 10pcs |
| Recommend Mattress Thickness of Bed | 8-10'' |
| Overall Product Weight | 116lbs |
| Bed Weight Capacity | 400lb |
Original: $483.33
-70%$483.33
$145.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Main Color | Pink |
| Main Material | Teddy |
Dimensions & Weights
| Assembled Length (in.) | Not Applicable |
| Assembled Width (in.) | Not Applicable |
| Assembled Height (in.) | Not Applicable |
| Weight (lbs) | Not Applicable |
Product Features
- [LED Design] LED lighting is surrounded the bed for your leisure. 3 colors can be adjusted.
- [USB Ports design] 2 ports can be used to charge your electronic products.
- [Sturdy Construction] Constructed of solid pine wood+MDF, the surface material is Teddy. This platform bed features a sturdy high quality solid wood construction for durability and high load capacity, ensuring longevity.
- [No Box Spring Required] The wood slats support the mattresses not to slide and increase the service life.
- [Easy to Assemble] All parts included in your package are indicated clearly. With step-by-step installation manual and per-drilled holes, you can easily assemble this bed individually.
Description

| Material | Teddy+wood+MDF |
| Size | Full |
| Color | White |
| Numbers of Package | 2 |
| Spring Box | No need |
| Assembly Required | Yes |
| Overall Product Dimension | 81.5''L x 59.1''W x 25.6''H |
| Full Bed | 76'' x 54.3'' |
| Total Height | 25.6'' |
| Number of Bed Slats | 10pcs |
| Recommend Mattress Thickness of Bed | 8-10'' |
| Overall Product Weight | 116lbs |
| Bed Weight Capacity | 400lb |























